جک آرام بند

چرا به آرام بند احتیاج دارید؟

هدف از بسته نمودن آرام بند بر درب کارایی های متفاوت خواهد داشت که بسته به نوع کارایی آنها انتخاب می گردد درب ضد حریق باید همواره در وضعیت بسته قرار داشته باشد و نصب آرام بند برای این هدف که همواره در به شکل اتوماتیک بسته شود ضرورت فراوانی خواهد داشت، آرام بند باید بر روی درب نصب گردد تا اطمینان به دست آید که همواره بعد از باز شدن درب به آرامی و درست بسته خواهد شد.

تنظیم درست سرعت بسته شدن خواهد توانست از آسیب دیدگی به بچه‌های کوچک یا با توان جسمی کن جلوگیری نماید برخی از آرام‌بند ها یکسری امکاناتی دارند که از بسته شدن و باز شدن خیلی سریع در جلوگیری خواهد کرد.

چرا به آرام بند احتیاج دارید؟

در زمان وزش باد خیلی شدید اتفاق می افتد زمانی که درب با سرعت خیلی فراوان باز شود این سرعت زیاد خواهد توانست به خود درب یا فریم آن آسیب وارد کند که بدهی است سبب ایجاد هزینه تعمیرات درب می گردد در حالی که با فشار باد بسته شود خواهد توانست به هر فرد یا هر چیزی که در نزدیکی آنها قرار دارد آسیب بزند.

زمانی که یک آرام بند را نصب می نمایید باید آن را خوب بررسی کنید و به شکل دوره‌ای از آن نگهداری کنید و به طور منظم و مرتب آن را تنظیم نمایید.

جک آرام بند چیست ؟

جک قطعه ای است که در پشت درب ها قرار میگیرد و باعث اطمینان از بسته شدن درب را میدهد.

جک ها انواع گوناگونی دارند که همه آن ها وظیفه اصلیشان همان آرام بسته شدن درب است.

این جک ها باعث میشود به چهارچوب در همچنین به قفل ها آسیب نرسد.

و دلیل این مزیت جک هایی است که باعث میشود در ها به شدت بسته نشوند و این جک ها سرعت در را میگیرد و به آرامی بسته میشوند.  دارای انواع فلزی و چوبی و چندین مدل دیگر هستند که با وزن های گوناگون ساخته میشود.

یکی متداول ترین اشتباهاتی که افراد انجام میدهند این است که در هنگام بسته شدن درب ها آن را هل میدهند .

که این عمل باعث فشار آمدن به جک ها و در نهایت خرابی آن میشود .

وسیله است که جهت بستن درب های بازویی و دستی مورد استفاده قرار می گیرد .

و شدت بستن آنها را کنترل می نماید.

روی انواع درب ها مثل درب های فلزی، چوبی و غیره می توانند وصل شوند.

این جک ها با تعدیل نیرو می ‌توانند شدت فشار بسته شدن درب ها را کنترل کنند.

یک درب در زمان باز یا بسته شدن نیروی وارد شده بر خود را دریافت کرده و آن را به آرام بند انتقال می دهد.

نیز این نیرو را تحت کنترل و مورد استفاده قرار می دهد و درب را باز یا بسته می نماید.

جک هیدرولیکی یا همان جک آرام بند وسیله مکانیکی بوده که جهت آسان بستن درب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به همراه آن می توانند انواع قفل ها قرار گیرند.

باز ماندن به فراموشی درب ورودی ساختمان یکی از اسباب است که امنیت ساکنین ساختمان را به خطر خواهد انداخت، امکان به وقوع پیوستن این مشکل برای درب ورودی ساختمان تجاری و مسکونی چون رفت و آمد بیشتر است احتمال آن هم بیشتر خواهد بود؛ از سویی صدای ناگهانی و کوبیده شدن درب ساختمان در ساختمان خواهد پیچید که خیلی آزار دهنده می باشد،

آرام‌بند یک وسیله ای است که سبب می‌شود درب بسته شود و سرعت آن هم کنترل گردد ،محل نصب شدن جک آرام بند عموماً طرف بالای درب ورودی و کنار لولا می باشد، با این حال آرام بند هایی هم می باشد که در قسمت پایین و در کف نصب می گردد این محصولات شکل متنوعی دارد و بسته به درب و وزن آن قدرت آرام بند تغییر خواهد کرد.

جک آرام بند درب آهنی

جک آرام بند درب آهنی انواع متفاوتی دارد که بعضی از آنها در قسمت بالا و کنار لولا و برخی دیگر پایین و درک متصل می شود از نظر سرعت هم به سه دسته سه زمانه دو زمانه و تک زمان تقسیم می گردد، آرام بند یک زمان شکل ساده دارد و از قدیمی‌ترین جک آرام بند می باشد از این نوع آرام بند عموماً برای بسته شدن درب سبک مثل درب آسانسور و حیاط استفاده خواهد شد.

جک آرام بند ۳ سرعت که به آن سه زمانه هم می گویند عملکرد پیچیده تری خواهد داشت و قیمت آن هم از انواع جک آرام بند دیگر بالاتر خواهد بود و برای درب های آهنی و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

جک آرام بند درب آهنی سنگین

جک آرام بند درب آهنی سنگین هم از محصولات این خانواده می باشد برای اینکه جک آرام بند را انتخاب و خریداری کنید باید وزن در را مورد نظر قرار دهید چون هر یک از آرام‌بند ها یک محدوده وزن معینی خواهد داشت آرام بند تک سرعت از نوع قدیمی آرام بند هست و از آن در دسته ارزان قیمت ها یاد می‌شود.

آرام بند درب سبک و سنگین دارای سایز ۲ تا ۶ می باشد و به این ترتیب برای دربهای ۴۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم مناسب می باشند پس بسته به وزن درب، سایز مناسب آن را انتخاب و خریداری نمود، بعضی از آرام بند ها سایز ۱ تا ۶ قابل تنظیم هستند به این شکل که در انتهای ضلع بزرگ فنر یک پیچ گذاشته شده که با آن می توانید تراکم آن را تنظیم نمایید.

جک آرام بند درب ورودی

جک آرام بند درب ورودی هم خیلی محصول پرکاربرد می باشد کارایی اصلی جک آرام بند بستن در و ممانعت از وارد شدن افراد ناشناس و جلوگیری از دزدی است هیچ وقت از یک آرامبند این انتظار را نداشته باشید که درب ورودی ساختمان را مانند یخچال یا اتومبیل بی صدا بسته کند.

بی صدا بسته نمودن درب به خیلی از مسائل مانند شکل درست درب بستگی خواهد داشت اما در صورتی که آرام بند خوبی برای درب ورودی خریداری کنید با کمترین مقدار صدا در بسته خواهد شد.

جک آرام بند nhn

جک آرام بند nhn یکی از برندهایی است که به شکل تخصصی به ساخت و تولید طیف وسیعی از آرام بند ها پرداخته است، این شرکت که یک شرکت ژاپنی می باشد بیش از ۴۰ سال به ساخت کالاهای باکیفیت طبق استانداردهای جهانی و رعایت همه موارد ایمنی می‌پردازد و خدمات پشتیبانی خیلی خوبی به خریداران ارائه می‌نماید.

آرام بند nhn از محصولاتی است که مواد اولیه با کیفیتی دارد و طول عمر بالای به این محصول می دهد به همین خاطر خیلی از پیمانکاران فعال در این عرصه استفاده کردن از این آرام بند را به بقیه برندها ترجیح می‌دهند و آرام بندهای این شرکت هم در مدل های متفاوت می باشد، این شرکت یک برند جهانی است که در بیشتر کشورهای دنیا نمایندگی دارد .

نمایندگی این کشور در خاورمیانه همه محصولات را با ضمانت در اختیار خریداران می گذارد به این معنا که در صورت به وجود آمدن مشکل در هر یک از کالاها شما می توانید با متخصصین تماس بگیرید و از آنها کمک دریافت کنید.

یکی از نمایندگی‌های این شرکت شرکت آتی می باشد که در سالیان دراز و با استفاده از افراد باتجربه و متخصص خدمات خیلی خوبی در این حوزه به خریداران خود ارائه نموده است پس شما با اطمینان کامل می توانید این کالا را از این شرکت ژاپنی بخرید و از خدمات بعد از فروش با ضمانت و گارانتی آن استفاده نمایید.

جک آرام بند کاله

جک آرام بند کاله هم از انواع جکهای خوب به حساب می‌آید این کمپانی را امکان دارد بتوان یکی از موفق ترین مجموعه ها در بین کارخانه های صنعتی ترکیه این قرارداد این شرکت با محصولات خود در حوزه قفل و درهای ساختمان تنها در کشور ترکیه بر که در همه جای اروپا رشد و ترقی چشمگیری از نظر فروش کالاها داشته است.

خریداری آرام بند از این شرکت خیال شما را از نظر امنیت و باز شدن و بسته شدن درب راحت خواهد کرد و همینطور برای نصب آرام بند و محصولات دیگر خواهید توانست از کارشناسان این شرکت کمک دریافت کنید، این کمپانی از نظر ساختاری خیلی حرفه ای می باشد و جدیدترین محصولات را تولید می‌کند و همینطور به تازگی یک کارخانه هم ایجاد کرده است.

جک آرام بند کاله

این شرکت توانسته معتبرترین و پیشروترین شرکت ساخت انواع قفل و و آرام بند با خیلی از کمپانی های مطرح دنیا رقابت نماید، قیمت آن هم از قیمت های مقرون به صرفه و ارزان به حساب می آید این شرکت آرام بند در سال ۱۹۹۳ میلادی با ایجاد یک دفتر در مسکو نمایندگی فروش کالاهای خود را در اروپا به روسیه واگذار نموده است.

در خاورمیانه هم با فروش کالاها به خیلی از کشورها مانند عربستان، سوریه و عراق بسیار موفق عمل کرده است و هم اکنون در دو ردیف کاری مانند قفل های مکانیکی و هتلی محصولات خود را تولید می نماید.

جک آرام بند کینگ

جک آرام بند کینگ در سال‌های اخیر از بهترین سازندگان آرام‌بند به شمار می‌رود و توانست محبوبیت فراوانی در بازارهای خاورمیانه آسیا و اروپا به خاطر ساخت محصولات با کیفیت و خوب به دست آورد، این کمپانی از سال ۲۰۱۱ در کره جنوبی به وجود آمده و همین کالاهای این شرکت با مهندسان متخصص نماد استاندارد و تاییدیه از آزمایشگاه های بزرگ جهان را به دست آورده است.

تنوع کالاهای این شرکت با کیفیت خیلی زیاد سبب پرطرفدار شدن این آرام بند درب این بازارهای داخلی و خارجی گردیده است، در ادامه این مطلب خصوصیت های ظاهری و فنی این را بیان خواهیم کرد تا با توجه به مقدار وزن درب برای تردد آسان بتوانید سامانه کاربری خود را تهیه کنید.

جک آرام بند کینگ

شرکت کینگ با دقت به نیاز مشتری تلاش در ساخت کالاهای با تنوع فراوان و جدید را دارد و همیشه در حال توسعه تکنولوژی تولید میباشد، این شرکت برای بیشتر کردن قدرت انتخاب استفاده کنندگان و توان خرید آرام بند با کارهای خیلی خوب و قیمت خوب به بازار ارائه نموده تا مخاطبین با پرداخت کردن پول کم بهترین امکانات را استفاده کنند.

این برند کالاهای خود را با ۵ نمره طبقه بندی می کند و هر نمره مقدار قدرت تفاوت و فرق خواهد داشت و حداکثر وزن درب را تحمل می نماید..

لیست قیمت آرام بند کینگ

لیست قیمت آرام بند کینگ از قرار ذیل می باشد:

این شرکت با اهمیت دادن به سلیقه خریدار خود و حداکثر بودجه مورد استفاده متقاضی بیشتر این محصولات خود را به شکل آرام بند ارزان به بازار جهانی ارائه می نماید و طی چند سال مورد استقبال و توجه استفاده کنندگان قرار گرفته است.

یکی از مزایای خیلی‌خوب محصولات کینگ می‌توان به قیمت مقرون به صرفه و مناسب همراه با طول عمر زیاد و کیفیت خوب اشاره نمود که سبب گردیده هر صنف و مکانی که اداری و مسکونی بتواند از این کالاها استفاده نماید و خرید آرام بند کینگ را با توجه به شرایط در جهت عمل قرار دهند، این کمپانی با حمایت خریداران خود و ارائه نمودن محصولات با کیفیت از چند برند اقتصادی برتر در دنیا قرار گرفته است.

جک آرام بند درب

جک آرام بند درب یک ابزار با کارایی زیاد می باشد در سالهای اخیر شاهد بالا رفتن طراحی و تولید قابل توجه درب های ورودی برای ساختمانهای اداری و مسکونی بوده اید در این شرایط برای راحتی تردد کردن از سر و صدایی که از محکم بسته شدن درب به وجود می‌آید نصب و خرید آرام بند توصیه میگردد.

آرام بند ها الان دارای تنوع فراوانی می باشند رشد تکنولوژی مزایا و قابلیتهای فراوانی به این نوع تجهیزات می‌دهد که این قضیه آگاهی کامل اشخاص را در انتخاب نمودن درست این وسایل و ابزار نیازمند می باشد، انتخاب آرام بند به خاطر تنوع خیلی فراوان در مدل و نوع کارایی آنها یکی از دشوارترین انتخاب‌ها خواهد بود اما اگر نیاز اساسی خود را مشخص نمایید و بدانید دقیقا دنبال چه تجهیز و وسیله‌ای برای بسته شدن درب و چه قابلیت هایی می باشید کار راحت تری را برای انتخاب نمودن این تجهیزات در پیش رو دارید.

جک آرام بند درب

سال‌ها قبل تنوع جکهای هیدرولیکی که در بازار وجود داشت به زحمت دو و سه مورد بود اما الان با بیشتر شدن سازندگان این کالاها و تولیدکنندگان ساختمان‌ها در های گوناگون و متنوعی را برای قسمت‌های خروجی و ورودی آپارتمان و ساختمان استفاده می نماید که نقش تاثیرگذاری در آسانی تردد و کنترل ایفا می نماید.

جک آرام بند ریوبی

جک آرام بند ریوبی دارای قدرت متوسط می باشد پس این جک آرام بند ریوبی مناسب برای نصب بر روی درب های چوبی است و همینطور برای درب های ورودی ضد سرقت و اتاق مدیریت درب های خروج اضطراری و بقیه مواد می‌باشد این آرام بند برای نصب شدن بر روی درب آهنی ساختمان به ویژه در حالی که قفل برقی دارند از مناسب نخواهد بود.

مشخصات کالا

مشخصات

سایر توضیحات

برند ژاپنی و ساخت تایوان

طـول بـــــــازی قابـــــل تنظیــــم

عملکرد 2 سرعته مناسب دربهای چوبی

نیاز نداشتن به نیروی فراوان برای باز نمودن درب

نوسان پایین روغن هیدرولیک

ابعاد

17*4*7 سانتی‌متر

طول بازو

26

مناسب برای درهای

فلزی , شیشه‌ای , چوبی

مناسب در با حداکثر وزن

65 کیلوگرم

وزن

1500 گرم

ویژگی‌های آرام‌بند

مکانیزم حرکت دو‌سرعته

جک آرام بند سه زمانه

جک آرام بند سه زمانه از بهترین نمونه های این جک ها می باشد که سرعت نسبتا خوبی دارد، آرام بند ۲ سرعت هنگامی که بر روی درب مجهز به قفل برقی نصب گردد دچار مشکل خواهد شد این آرام بند عموماً به خاطر قدرت کمی که دارد امکان دارد نتواند درب را سفت کند و ببندد.

به همین خاطر پیشنهاد می‌شود برای درهای که بر روی آن قفل برقی متصل گردیده از جک آرام بند ۳ زمان استفاده گردد، آرام بند سه زمانه با دارا بودن و قدرت خیلی زیاد به سادگی می تواند در را بسته و باز کند و بعد از عبور آن را قفل نمایید.

چگونه یک آرامبند مناسب برای درب انتخاب کنیم ؟

شرکت مهندسی ما با توجه به اینکه تجربه چندین ساله در زمینه نصب و فروش این دستگاه ها دارد و متخصصان خوبی در حوزه آرام بند درب ورودی ساختمان دارد تلاش می کند تا در این زمینه نکات خیلی حیاتی و مهم در رابطه با شناسایی آرام بند مناسب فلزی و چوبی و شیشه ای و انتخاب بهترین آن با شما کمک کند، به صورت کلی انتخاب سیستم خوب برای درب برای کارایی شما کارفرمایان بستگی خواهد داشت.

در ادامه این نوشته با مطرح کردن چند سوال و پاسخ درست برای آنها شما را در انتخاب نمودن و خریداری این سیستم همراهی خواهیم نمود و بعد از اینکه به سوالات مطرح شده پاسخ دادید خواهید توانست نوع سیستم مناسب برای نیاز و تقاضای خود را پیدا و آن را خریداری کنید، برای اینکه بتوانید از مشاوره و راهنمایی های ۲۴ ساعتی ما استفاده کنید و اطلاعات بیشتری را تهیه کنید می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

کاربرد آرام بند ها بر اساس نحوه نصب

در نظر داشته باشید محل نصب آرام بند بر روی درب و در قسمت بالای آن مروج ترین نوع نصب جک آرام بند می باشد و استفاده کردن در این موارد به شکل بازویی و ریلی خواهد بود، آرام بند ریلی در هنگامی که مورد استفاده قرار خواهد گرفت که کاربران نیاز به حالت استپ یا باز ماندن درب برای محیطهای با تردد بالا یا مواقع اسباب‌کشی خواهند داشت.

نوع دیگر آرام بند با قابلیت نصب شدن بر روی در آرام بند مخفی بالایی در خواهد بود که این نوع آرام بند بیشتر جنبه تزیینی خواهد داشت و برای درب چوبی سبک مثل درب آپارتمان و ادارات و لابی ها که کاربران تمایلی به دیده شدن ندارند و ترجیح خواهند داد آرامبند به شکل مخفی در قسمت بالای آن قرار گیرد مورد استفاده قرار خواهد گرفت و برخی اوقات درب ورودی امکان نصب آرام بند را در بالای خود به خاطر اینکه شکل ظاهری منحنی دارد نخواهد داشت و ‌توان آن را در این فضای کم نصب نمود.

کاربران از آرام بند لولایی که به شکل لولا در وسط درب نصب خواهد شد استفاده می‌نمایند با توجه به جنسی که در ساخت در به کار میرود انتخاب آرام بند هم خیلی متفاوت می گردد در دربی که جنس شیشه‌ای دارد به دلیل اینکه توانایی در سوراخ نمودن شیشه را نداریم از آرام بند استفاده خواهد شد، این درب ها بیشتر در مراکز تجاری و مغازه ها استفاده می شوند.

 

عوامل تاثیرگذار در انتخاب آرام بند درب

۱-  نوع جنس درب و کاربری آن

اولین شاخص‌هایی که باید در انتخاب کردن آرام بند به آن دقت نمود نوع جنس در و کارایی آن می باشد پس باید دستگاه و ابزار را انتخاب نمایید که حتماً مطابق با فضای نصب و جنس و کارایی درب شما باشد؛ بنابراین می‌توان گفت که جک درب به سه دسته تقسیم می گردد آرام بند درب مسکونی، آرام بند درب تجاری و اداری و آرام بند درب صنعتی.

۲- میزان تعداد تردد درب

تعداد تردد در در انتخاب نمودن جک از پر اهمیت ترین فاکتورها خواهد بود، انداز تردد بیشتر باشد واضح است که در بیشتر باز و بسته خواهد شد که برای داشتن کیفیت خیلی خوب باید از ابزاری با کیفیت و تردد بیشتر استفاده نمود.

۳- مقدار وزن درب

مقدار تحمل وزن در از مزیتهای خیلی مهم در انتخاب نمودن سیستم آرام بند می‌باشد هر اندازه مقدار وزن در بیشتر باشد نیاز به انتخاب دستگاهی با قدرت بیشتر خواهد بود.

4 – شرایط جوی و محیطی

یکی از عوامل خیلی مهم در انتخاب آرام بند و وضعیت نصب کردن در فضای بسته یا باز و یا شرایط جوی آن محل خواهد بود.

قابلیت ها و ویژگی آرام بند

از مزیت های سیستم جک آرام بند تنوع خیلی زیاد در کاربری و طرح آن می باشد؛ بنابراین خریداران تنوع انتخاب بیشتری خواهند داشت و می توانند مطابق با تقاضا و نیاز خود دستگاه آرام بند خوبی را انتخاب نمایند، آسانی در بسته شدن در و بالا رفتن امنیت از شاخصه های بارز جک آرام بند می باشد به دلیل همین خصوصیت ها طرفداری زیادی در بین استفاده کنندگان دارد.

از مهمترین ویژگی‌های این دستگاه میتوان دو چیز را بیان کرد: اول کارایی آن است که وظیفه بستن در را دارد و سبب می شود که بستن درب در صورتی که فراموش شده باشد به درستی انجام گیرد و دومین چیز هم این است که در زمان بسته شدن درب این عملکرد را به حالت روان و آهسته انجام می دهد تا سبب پایین آمدن سر و صدا در هنگام بسته شدن درب گردد.

معایب و مشکلات آرام بند

چنانچه اطلاع دارید جک آرام بند به خاطر داشتن سیستم هیدرولیکی و مکانیکی بعد از کار کردن چند ساله فرسوده می‌شود و از عملکرد درست و صحیح خود خارج می‌شود و این قضیه سبب باز ماندن و یا خیلی محکم بسته شدن درب می‌شود و دشواری در تردد عادی خواهد شد در صورتی که خرابی به وجود آید برطرف کردن مشکلات این سیستم ها باید به دست متخصصین و کارشناسان این قضیه انجام گیرد و از توان اشخاصی که تجربه و تخصص ندارند خارج می باشد.

باید از چیزهایی که می‌توان آن را هم از معایب این آرام بند ها نام گذاری کرد نیاز به تنظیمات دوباره قدرت و سرعت آن در فصول مختلف سال می باشد با رسیدن هر فصل با توجه به تغییرات آب و هوایی کشور سبب انقباض و انبساط شدن یا سرد شدن و گرم شدن فنر و روغنهای محفظه می‌شود که این قضیه سبب خواهد شد در سال چند مرتبه نیاز به تنظیم دوباره این دستگاه داشته باشیم.

1 –  آرام بند درب چوبی

درب چوبی لاکچری و شکیل در این سال‌ها یکی از پرطرفدارترین موارد به عنوان درب ورودی ساختمان بین استفاده کنندگان بوده است، این درب ورودی یک سری ویژگی‌ها مانند ظاهر زیبا و شکیل امکان تردد بالاتر را به خوبی در خود جای داده است؛ این نوع درب ورودی طبق فضای موجود در ساختمان به دو شکل تک لنگه و دو لنگه تولید و طراحی می گردد.

برای بسته شدن آرام این درب های ورودی ساختمان از آرام بند ریلی و بازویی دو مرحله‌ای یا دو سرعته و دو زمان استفاده خواهد شد از نکات خیلی خوب در رابطه با این جک ها می‌توان به این اشاره نمود که امکان حمل و جابجا کردن درب با وزن و ابعاد متفاوت را دارد، نکته منفی هم آن است که جک درب ورودی ساختمان سبب مشغول شدن یک بخشی از فضای بالای درب خواهد شد و زیبایی درب را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

2 –  آرام بند درب فلزی

درب فلزی در این سال‌ها رتبه اول را به عنوان درب ورودی ساختمان دوربین استفاده‌کنندگان به دست آورده، این نوع درب دارای مزیت هایی مانند ظاهری زیبا و مقاوم و مستحکم و امکان تردد نمودن نامحدود را به خوبی دارد؛ این نوع درب دارای یک سری مزایا مانند ظاهر زیبا نسبت به بقیه و استحکام بالا و امکان تردد نامحدود را دارد.

این درب طبق فضای که در ساختمان وجود دارد به شکل یک لنگه و دو لنگه طراحی و ساخته می شود و برای اینکه درب ورودی ساختمان آرام بسته شود و سر و صدای کمتری داشته باشد از آرام بند ریلی و همینطور بازویی سه زمانه استفاده خواهد شد، از نکات خوب در رابطه با آن این است که میتوان آن را جابجا نمود و اگر نکته منفی برای آن بیان کنیم این است که یک قسمت از بالای درب را مشغول می کند و زیبایی درب از بین خواهد رفت.

3 –  آرام بند درب چوبی

درب چوبی از اساسی ترین قسمتهای مهم در طراحی دکوراسیون خانه و محل کار می باشد که علاوه بر زیبا نمودن فضای ساختمان کارایی هایی مانند امنیت و عایق صوتی در فضاهای متفاوت ساختمان خواهد داشت، پس از انتخاب کردن درب با طراحی زیبا نیاز به دقت دارد چون به طراحی دکوراسیون خانه و محل کار شما جلوه ای خاص خواهد داد و در حفظ آرامش و امنیت هم تاثیری اساسی خواهد داشت.

پس باید دربی را انتخاب نمایید که هم شکل آن زیبا و شیک باشد و هم خیلی مستحکم و محکم باشد برای انتخاب نمودن آرام بند خوب درب چوبی باید خوب به سبک درب ساختمانی مسکونی و اداری توجه کرد، درب چوبی رنگ و طرح های متفاوتی دارد و به همین خاطر وزن و ابعاد مختلفی هم خواهد داشت پس باید وسیله ای را انتخاب کرد که هم مناسب طرح‌درب قرار گیرد که زیبایی آن از بین نرود و هم باید با سایز و وزن درب مناسب باشد که قادر به بستن آن بود.

آرام بند درب چوبی

اساساً برای درب حمام و دستشویی از درب چوبی با وزن کم و ضدآب و همینطور برای سالن پذیرایی از درب تمام چوب که با شیشه ترکیب شده و برای آشپزخانه و اتاق خواب هم از درب چوبی با طرح ساده استفاده خواهد شد با توجه به کارایی درب چوبی در داخل ساختمان مسکونی و همینطور ساختمان اداری آرام بند با وزن و طرح متفاوت استفاده می گردد.

4 –  آرام بند درب چوبی ضد سرقت

در اکثر ساختمان های جدید امروزی برای شکیل نمودن و زیبایی نمای ساختمان از درب لابی استفاده می نمایند با این حال چنانچه که اطلاع دارید برای بالا رفتن امنیت منزل از درب ضد سرقت لابی یا آپارتمان استفاده خواهد شد، اساساً درب ضد سرقت از نوع شیشه و فلز و چوب است که با توجه به مدل نمای ساختمان از بهترین آنها استفاده خواهد شد، استفاده از درب ضد سرقت منزل یا لابی نگرانی شما را از آمدن دزدان و سارقان برطرف خواهد کرد و استحکام و امنیت ساختمان را بالا می‌برد.

تفاوت و فرق درب ضد سرقت با درب معمولی چوبی در قفل و و جنس و ابزار و یراق استفاده شده خواهد بود ، حال با توجه به یراق و قفل متفاوت آنها برای اینکه این مدل درب ها به آرامی و با کمترین صدا بسته گردد تا آسیب خیلی جدی به درب و فریم آن وارد نشود نیاز است از سیستمی استفاده شود که مناسب سیستم قفل و لولا می باشد.

آرام بند وسیله مکانیکی بوده که برای افزایش سهولت بستن درب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

از مهمترین عواملی که در انتخاب یک آرام‌بند می‌تواند موثر باشد.

می ‌توان به جنس درب، عوامل محیطی، وزن درب، نوع قفل به کار رفته و غیره اشاره کرد.

جک های  با درب های مختلف متناسب بوده و هر کدام توانایی تحمل محدوده وزنی خاصی را دارند.

یک  براساس نوع خود می ‌تواند درب را از ۱۵ تا ۸۵ کیلوگرم تحمل کند.

در مقاله پیش رو قصد داریم تا به معرفی محصول جک آرام بند پرداخته و آن را مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بیشتر با آنها آشنا شوید.

در این مقاله ما قصد داریم شما مشتریان عزیز را با جک آرام بند و انواع  آن آشنا کنیم . پس تا آخر این مطلب همراه ما باشید.

 

نصب جک آرام بند گونه است ؟

توجه داشته باشید که نصب جک آرام بند باید توسط افراد متخصص در این حوزه به بهترین شکل صورت گیرد.

سهولت زیادی را در استفاده از درب ها به وجود می آورد.

عوامل زیادی روی کارکرد آنها تاثیر دارند. برای نمونه می توان به جنس درب، عوامل محیطی، وزن درب و غیره اشاره کرد.

از ویژگی هایی که باید در مواقع اضطراری داشته باشند .

می توان به عملکرد به موقع آنها اشاره کرد.

به طور مثال این محصول در زمان آتش سوزی باید آسیب ندیده و امکان دسترسی به خارج از آن محیط را با سرعت زیادی فراهم کند.

انواع جک آرام بند :

آرام بند ریلی :

ریلی به صورت روان و نرم ساخته شده که درب ها به راحتی باز و بسته شوند.

از این نوع جک در ساختمان ها – حیاط ها – کمد – کشو معمولا استفاده میشود. اقلام این جک عبارتند از : 1

– پیچ تنظیم سرعت 2- ریل

آرام بند بازویی :

بازویی به دلیل استفاده از و بازو قدرت بیشتری نسبت به آرام بند ریلی دارد.

اقلام جک های بازویی عبارتند از : 1- پیچ تنطیم سرعت 2- ساعد بازویی 3- بازو 4- پاشتنه یا کفشک بازویی

معرفی انواع اجزای جک آرام بند :

بازوی اصلی :

بازوی اصلی وظیفه گردش فنر را دارد و همچنین به دلیل اینکه اتصال مستقیمی که با چرخ دهنده عمودی پاشته دارد بازوی اصلی گفته میشود. به این دلیل به آن بازوی اصلی گفته میشود که ضخامت بیشتری با سایر بازو ها دارد .

پاشنه :

کار اصلی پاشته انجام میدهد . که وظیفه باز و بسته شدن در را بر عهده دارند.

پاشته ها دارای دو فنر است که متصل به پیستون هستند . پیستون ها دارای شیار هایی بر روی خود هستند

که با وسیله چرخ دنده های عمودی کنترل میشود. پاشته ها همچنین وظیفه تحمل وزن درب و منترل کردن بازوها و مدریت کردن سرعت بسته شدن درب را دارند.

پیچ تنظیم سرعت :

به وسیله پیچ تنظیم سرعت فعالیتشان مشخص میشود و انتخاب این پیچ ها بستگی به نوع آرام بند دارد.

برای مثال برای  دو زمانه از دو پیچ و برای  سه زمانه از سه پیچ استفاده میشود.

همچنین پیچ تنظیم سرعت کنترل ایرودینامیکی هوای داخل مخزن را در اختیار دارد و باعث تند تر بسته شدن درب میشود.

ساعد بازویی :

ساعد های بازویی همانطور که نامش پیداست وظیفه تکیه گاه را برای  دارد .

ساعد های بازویی بر روی دیوار پیچ میشوند و باعث جلو گیری از هر نوع اتفاق میشود .

برای مثال اگر درب را به سرعت باز کنید ساعد های بازویی از برخورد درب به دیوار جلوگیری میکند.

انواع آرام بند از نظر وزن :

پیشتر متوجه شدید که دارای 2 مدل بازویی و ریلی هستند که از جک های بازویی دارای قدرت بیشتری هستند .

از روی تعداد فنر آن ها قدرت گذاری میشوند حال انواع آن ها را شرح میدهیم :

مدل 1 : در های 20 تا 45 کیلویی
مدل 2 : در های 45 تا 60 کیلویی
مدل 3 : در های 60 تا 80 کیلویی
مدل 4 : در های 80 تا 100 کیلویی
مدل 5 : در های 100 تا 120 کیلویی
مدل 6 : در های بیشتر از 120 کیلویی
مزایا جک های آرام بند :
کاهش مصرف انرژی
امنیت
ایمنی بالا در برابر حوادث
دارای طول عمر بالا
عدم ایجاد خرابی دیوار در هنگام نصب
عدم نیاز به روغن کاری
بی صدا بودن در هنگام باز و بسته شدن
معایب جک های آرام بند :

× آرام بند ها برای دما های بسیار بالا و بسیار پایین مناسب نمیباشند

× آرام بند های برای درب هایی در فضای خارجی استفاده میشوند و حفاظ ندارند مناسب نمیباشند

فاکتورهایی را برای انتخاب جک ‌آرام‌بند

اولین فاکتور و نکته اصلی در انتخاب نمودن جک آرام بند خوب برای درب جنس استفاده شده در تولید درب است اگر جنس آن چوبی باشد اصولاً وزن آن هم کم خواهد بود و اگر جنس آن فلز است پس وزن درب بیشتر می باشد باید طبق جنس درب انتخاب صحیح و درستی داشته باشیم، دومین مسئله مهم در انتخاب جک برای بسته شدن آهسته درب دقت به وزن و ابعاد آن است که باید با سایز و وزن درب متناسب باشد.

سومین مسئله که باید برای انتخاب جک به آن توجه کرد تعداد دفعات بسته شدن و باز شدن درب است که باید توجه کرد تا از نظر تردد هیچ مشکلی نداشته باشید و مناسب با آن انتخاب شود از موارد مهم در این بخش که می‌توان به آن اشاره نمود؛ عواملی مانند بادگیر بودن فضای درب و همینطور دارا بودن یراق آلات مانند قفل برقی یا قفل مدیریتی بر روی درب می باشد که در انتخاب جک تاثیرگذار خواهد بود و آخرین مسئله در انتخاب کردن این جک این است که باید از یک برند و شرکت معتبر خریداری و تهیه شود.

سخن پایانی

در سالهای اخیر شاهد بالا رفتن تنوع در طراحی و تولید قابل توجه درب ورودی ساختمان مسکونی و اداری بوده ایم در این شرایط برای اینکه تردد راحت تر شوند و برای اینکه از سر و صداها فرار کنیم باید جک آرام بند خریداری و نصب گردد ، آرامبند الان تنوع خیلی فراوانی دارد و رشد تکنولوژی مزایا و امکانات فراوانی به این تجهیزات می دهد که این قضیه آگاهی خوب افراد را در انتخاب دقیق وسایل نیاز دارد.

انتخاب آرام بند به خاطر تعداد تنوع خیلی فراوان در مدل ها و کارآیی آنها از دشوارترین انتخاب ها خواهد بود، اما اگر نیاز اصلی خود را مشخص نمایید و بدانید دقیقا که به دنبال چه نوع وسیله و ابزاری برای بستن درب هستید و چه نوع قابلیت‌هایی را می‌خواهید کار راحت تری را برای انتخاب کردن این تجهیزات درب پیش رو دارید.

 

Spread the love